O książce

Motoryczność człowieka to praktyczny podręcznik, kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej, który przekazuje cenne informacje w sposób przystępny dla odbiorcy. Książka napisana jest przez pracowników naukowo-dydaktycznych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, specjalistów z zakresu antropomotoryki, anatomii funkcjonalnej, fizjoterapii. Są oni także byłymi sportowcami, a obecnie trenerami i instruktorami z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie.

Treści zamieszczone w podręczniku przydatne będą zarówno amatorom aktywnego stylu życia jak i profesjonalistom. Kierowane są zatem do nauczycieli, trenerów, instruktorów, fizjoterapeutów i wszystkich zainteresowanych zagadnieniami motoryczności człowieka w sporcie i rekreacji ruchowej. Doskonale posłuży studentom Akademii Wychowania Fizycznego oraz studiującym nauki biologiczne i dziedziny wykorzystujące wiadomości z zakresu motoryczności człowieka. Treść wzbogacona o najnowsze wyniki badań obejmuje zagadnienia teorii motoryczności, aktywności i sprawności fizycznej, składu ciała, dietetyki oraz testowania sprawności fizycznej i motorycznej.

 Można tu znaleźć wiedzę teoretyczną i praktyczne wskazówki w następujących kwestiach:

– struktury motoryczności człowieka: predyspozycji, zdolności motorycznych, umiejętności ruchowych,
– sprawności fizycznej i motorycznej,
– rozwoju motorycznego w ontogenezie,
– genetycznych, środowiskowych, morfologicznych i dietetycznych uwarunkowań motoryczności,
– metod pomiaru i oceny sprawności fizycznej,
– metod pomiaru i oceny oraz zaleceń dotyczących aktywność fizycznej.

Zakup niniejszej książki daje pełny dostęp do większej ilości informacji zawartej na stronie www.motorycznoscczlowieka.pl